رادین تخفیف ( لنز )

Cinque Terre

هشدارهایی درباره استفاده از لنز چشملنزهای تماسی (Contact Lenses) که به آن ها عینک های نامرئی نیز گفته می شود، صفحه های پلاستیکی انحنا دار، مدور، نازک و شفافی می باشند که بر روی قرنیه چشم قرار گرفته و بر لایه اشکی که قرنیه را می پوشاند، شناور می شوند. سلامت قرنیه و لایه اشکی برای راحتی و وضوح بینایی شما در هنگام استفاده از لنزهای تماسی بسیار مهم است.
اگر شما هم از جمله افرادی هستید که از لنزهای تماسی استفاده می کنید حتماً با ترس و دلهره هایی هم که استفاده از این لنزها همراه دارد آشنایی دارید.

Cinque Terre

حتماً همه کسانی که از لنز استفاده می کنند، وقتی انگشت شان را به مردمک چشم شان نزدیک می کنند تا لنز را جا به جا کنند باعث ترساندن اطرافیان شده اند. البته که این کار عمدی نیست اما، به هر حال داشتن دید 20/20 تجربه بسیارخوبی است که خیلی ها آن را ندارند. قطعاً لنزهای طبی، قرار است راهی نامرئی برای بهبود بینایی باشند، اما اگر شما از جمله افرادی هستید که از لنزهای تماسی استفاده می کنید حتماً با ترس و دلهره هایی هم که استفاده از این لنزها همراه دارد آشنایی دارید.

Cinque Terre

وقتی لنزها خشک می شوند

خیلی از افرادی که از لنز استفاده می کنند در پایان روز از خشکی لنزهای شان شکایت دارند اما این موضوع طبق گفته دکتر جو بنجامین، رییس جامعه بین المللی متخصصان لنزهای تماسی و استاد دانشکده اپتومتری در دانشگاه آلاباما در بیرمنگام، به این دلیل نیست که خود لنزها واقعاً خشک شده اند. احساس خشکی در لنزها به دلیل ایجاد تفاوت بین فشار مایع لنز و اشک چشم است. اشک طبیعی چشم شما باعث شست وشوی لنز در تمام طول روز می شود.
همان طور که می دانید اشک مقداری نمک دارد و با تبخیر تدریجی اشک از چشم مقداری از نمک اشک درون چشم شما در سطح لنز باقی می ماند. دکتر بنجامین می گوید این نمک برای سلامت چشم مفید است اما باقی ماندن بیش از حد این نمک بر سطح لنز باعث حس خشکی و اذیت چشم می شود.

Cinque Terre

گریه کردن نمک چشم را می گیرد

اشکی که به طور طبیعی در کره چشم تان وجود دارد در مقایسه با اشکی که هنگام گریه کردن تولید می شود، شوری کمتری دارد. بنابراین وقتی گریه می کنید، میزان نمک در چشم تان افزایش پیدا می کند و تعادل شوری در چشم را به هم می زنید. حالا اگر مایع لنز شما شوری کافی را نداشته باشد، ممکن است باعث ایجاد حسی عجیب در چشم تان شود. دکتر بنجامین می گوید: البته گریه کردن به طور کلی چشم را تحریک کرده و داشتن جسم خارجی در چشم، شرایط را بدتر می کند، بنابراین بهتر است بار دیگری که می خواهید فیلم عاشقانه ببینید، به جای لنز از عینک طبی تان استفاده کنید.

Cinque Terre

لنزهای جدید سه لایه

بعد از یک دهه تحقیق به دلیل شکایت از راحت نبودن لنزها، یک شرکت سازنده لنز در اوایل بهار امسال لنزی جدید با نام آلکان دیلیز تولید کرد. این لنز جدید اولین لنزی است که به جای اینکه از یک لایه ساخته شود، با سه لایه از ماده ساخته شده است؛ دو لایه سطحی از ژل هیدروفیلیک (آب دوست) و یک لایه میانی از سیلیکون هیدروژل. سیلیکون ژل نسبت به لنز های یک لایه قدیمی، قابلیت انحلال بیشتری با آب دارند. این لایه ها علاوه بر اینکه بسیار نازک و موثر هستند رطوبت بیشتری را به سطح کره چشم می رسانند. دکتر بنجامین از این لنزها روی بیمارانش استفاده کرده و گفته که به نظر می رسد آنها این لنزها را به اندازه لنزهای تخصصی دیگر دوست دارند.

Cinque Terre

لنزهای روزانه بهترند

لنزها انواع مختلفی دارند که شامل لنزهای روزانه (یکبار مصرف)، لنزهای دو هفته ای و لنزهای ماهانه می شوند. دکتر بنجامین می گوید بسیاری از کسانی که از لنز استفاده می کنند لنزهایی را به کار می برند که مدت زمان بیشتری دارند. او تلاش می کند مردم را متقاعد کند از لنزهای یک روزه استفاده کنند، زیرا این لنزها ایمن تر هستند.
‌دور انداختن این لنزها در پایان روز به این معناست که شما به ظرفی برای نگهداری آنها احتیاج نخواهید داشت و این یعنی شانسی برای تولید باکتری ها در ظرف لنز و عفونت چشم شما وجود نخواهد داشت. مهم نیست که چقدر شما یک لنز را تمیز نگه می دارید، شما هیچ وقت نمی توانید تمام میکروب ها را از لنزتان پاک کنید. بنجامین می گوید توجه داشته باشید که لنزهای روزانه عفونت های چشمی کمتری ایجاد می کنند.

Cinque Terre

لنزها را تمیز کنید

یکی از مهم ترین شکایاتی که چشم پزشکان درباره لنزهای تماسی می شنوند این است که این لنزها نسبت به لنزهای دو هفته ای و ماهانه گران قیمت تر هستند. اما اگر شما هزینه خرید محلولی که باید برای پاک کردن لنزهای تان بخرید را در نظر بگیرید، لنزهای روزانه دقیقاً هم قیمت با لنزهای بلندمدت تمام می شوند. این لنزها همچنین برای افرادی که به ندرت از لنز استفاده می کنند هم مناسب است، زیرا لنز نباید برای مدت طولانی در محلول قرار بگیرد.

چطور لنز چشم را تمیز کنید

• دست ها را خوب بشویید تا کثیفی و جرم های آلوده به چشمان تان وارد نشود
• دست ها را با پارچه نخی خشک کنید تا پرزی به دست تان نچسبد
• به دست تان کرم چرب کننده یا مرطوب کننده نزنید چون باعث می شود لنزتان آلوده شود. ابتدا لنز یک چشم را بیرون بیاورید و با محلول مخصوص تمیز کنید تا مواد آرایشی شسته شود. همین کار را با چشم بعدی انجام دهید
• لنزها را در جا لنزی تمیز بگذارید و آن را با محلول مناسب و محلول ضدعفونی کننده پر کنید. هیچ وقت نگذارید جا لنزی شما بدون محلول بماند و خشک شود.

Cinque Terre

لنزهای مخصوص خواب

این شبیه داستان های علمی تخیلی است. در شب لنز به چشم تان بگذارید و صبح با دید عالی از خواب بلند شوید. این روند تغییر قرنیه که اورتوکراتولوژی یا ارتو K نامیده می شود، در واقع سال هاست که وجود دارد. یک لنز اورتو کی، در طول شب انحنای قرنیه را تغییر شکل داده، نزدیک بینی را اصلاح کرده و این اصلاحات قرنیه، در تمام طول روز پایدار می ماند. این فرایند برای کودکان و نوجوانانی که با تغییر در دید روبه رو می شوند توصیه می شود و فقط برای نزدیک بینی متوسط کار آمد است. همچنین برای افرادی که از عینک زدن خوش شان نمی آید یا نمی توانند از لنز استفاده کنند (مثل شناگران که اگر از لنز استفاده کنند، می تواند باعث به دام انداختن باکتری ها در چشم های شان شود). هزینه این لنزها بسته به میزانی که بیمار به این درمان پاسخ می دهد، متفاوت است.

Cinque Terre

لنز چشم بهتر است یا جراحی

قطعاً خیلی از کسانی که از لنز استفاده می کنند این رویا را دارند که صبح از خواب بیدار شوند و دوباره چشم شان خوب ببیند، اما دکتر بنجامین می گوید که درباره جراحی لازیک هم ریسک هایی وجود دارد و همیشه راه حلی ایده آل نیست؛ عوارض جانبی مثل احساس خشکی دائمی چشم، تاری و دیدن هاله در شب و عفونت. او می گوید شما می توانید لنزها را از چشم تان بیرون بیاورید و در 99 درصد موارد، هر مشکلی که به وجود آمده باشد رفع می شود، اما عوارض ناشی از عمل لازیک، دائمی خواهد بود

Cinque Terre

لنز ها یی برای چشم های منحرف

لنزهای سخت، اولین نوع لنزهای تماسی، هنوز هم وجود دارند و چیز خوبی هم هستند. آنها تنها مدل از لنزهای تماسی هستند که ایرادات انحرافی سطح چشم را مانند (خراش یا پارگی) اصلاح می کنند. یک لنز سخت به طور مستقیم با چشم در تماس نیست، بنابراین با گذاشتن لنز روی چشم، مایع بین چشم و لنز به دام می افتد. این مایع برای اصلاح هر نوع انحراف یا آستیگماتیسم کافی است. لنزهای نرم می توانند آستیگماتیسم را درمان کنند اما قادر به اصلاح انحراف نیستند. دکتر بنجامین می گوید برای افرادی که دچار سانحه های چشمی می شوند، این لنزها تنها راهی است که می توانند به خوبی ببینند.

Cinque Terre

Cinque Terre

    آخرین خبر ها    

01 دی ماه 1396
افتتاح رسمی و شروع به کار شرکت رادین تخفیف مهر وطن

امروز به عنوان اولین روز شروع به کار شرکت رادین تخفیف مهر وطن می باشد.

20 آذر ماه 1396
تعیین تاریخ افتتاح رسمی و شروع به کار شرکت رادین تخفیف مهر وطن

بالاخره بعد از ماهها تلاش و پیگیر های لازم شرکت رادین تخفیف آماده شروع به کار، بصورت رسمی شد.

17 تیر ماه 1396
افتتاح دفتر مرکزی شرکت رادین تخفیف

دفتر مرکزی شرکت رادین تخفیف مهر وطن در تاریخ 17/04/1396 تکمیل و افتتاح شد.

16 خرداد ماه 1396
تعیین محل شرکت

با پیگیری های تیم پشتیبانی شرکت رادین تخفیف، امروز محل دفتر این شرکت انتخاب شد.