رادین تخفیف ( عینک طبی )

Cinque Terre

انتخاب و خرید عینک طبی از عدسی تا فریم!چشم یکی از قسمت‌ های بسیار مهم و فوق‌ العاده حساس بدن هر انسانی است که در زندگی ماشینی امروزه نیاز به مراقبتش دو چندان احساس می‌شود. همه ما باید هر شش ماه یکبار و یا حداکثر هر سال به یک چشم پزشک عمومی مراجعه کنیم تا از سلامت چشم‌هایمان مطمئن شویم. حال اینکه با سهل انگاری و پشت گوش انداختن این چکاپ ساده و بی‌دردسر ممکن است خطرات جبران ناپذیری به بینایی و چشم ما وارد شود. اگر احساس می‌کنید بیناییتان ضعیف شده و مانند سابق نمی‌توایند دور یا نزدیک را ببینید و در دیدن مشکل پیدا کرده‌اید باید بلافاصله به چشم پزشک مراجعه کنید.

Cinque Terre
چشم پزشک با معاینه دقیق چشمهایتان عینکی با شماره مناسب که فاصله کانونی خوبی داشته باشد را برایتان تجویز می‌کند و در بعضی موارد حتی سایز مناسب فریم عینک را به شما می‌دهد. افرادی که از عینک طبی استفاده می‌کنند باید هر سال یکبار به چشم پزشک مراجعه کنند تا چشم‌هایشان معاینه شود. این کار به تشخیص زودتر بالا یا پایین رفتن شماره چشم‌ها کمک می‌کند. کسانی که عینک نیاز دارند، باید با تجویز پزشک به عینک سازی مراجعه کنند تا عینک مخصوص برای چشم آنها ساخته شود.
متاسفانه گاهی بعضی از افراد خانواده از عینک مشترک استفاده می‌کنند که این کار می‌تواند سلامت چشم‌ها را به خطر بیندازد. هر شخصی باید عینک طبی مخصوص به خود را استفاده کند. همچنین معاینه مستمر چشم مشخص می‌کند که آیا آب مروارید و یا آب سیاه چشم دارید یا نه. همینطور بیماری‌های دیگر از قبیل دیابت، بیماری قلبی، انبساط رگ‌های خونی، ایدز و سرطان را با بررسی چشم‌ها توسط پزشک می‌توان فهمید.

در صورت مشاهده هر کدام از علامت‌ های زیر در چشم‌ تان، فوراً به چشم پزشک مراجعه کنید:

• ناگهان در چشم خود چیزی شناور را ببینید
• قدرت بینایی‌تان کم شود
• ناگهان چشم‌ها شروع به درد کند و قرمز شود
• خارش چشم و احساس ناخوشایندی در چشم داشته باشید
• دیدتان، تار و مه آلود شود
• چشمان‌ تان جرقه بزند

Cinque Terre

به چه نکاتی در خرید فریم عینک طبی باید توجه کنیم؟

انتخاب درست شما در هنگام خرید فریم عینک طبی از بخش‌های مهمی است که به شما کمک می‌کند شخصیت و زندگی روزمره‌ی خود را با عینکتان هماهنگ کنید. در اوایل قرن بیستم، منابع بسیاری در این زمینه به وجود آمدند که می‌توانستید از آن‌ها انتخاب کنید. عینک‌ساز شما ممکن است قادر باشد که متناسب‌ترین عینک را برای شما بسازد، اما ممکن است که نتواند عینک مورد علاقه‌ی شما را بسازد.
دیگر فروشندگان معمولاً قیمت کمتری نسبت به سازندگان پیشنهاد می‌کنند. اما قبل از خرید فریم عینک طبی و پیش از رفتن به فروشگاه لازم است که شکل، سایز، رنگ و جنس فریم خود را تعیین کنید.

Cinque Terre

۱- در طول روز چه مدت عینک به چشم دارید؟

پاسخ این سوال از جنبه‌های مختلفی در خرید فریم عینک طبی شما اثر خواهد گذاشت. افرادی که زمان کمتری را با عینک می‌گذرانند اغلب می‌خواهند پول کمتری صرف خرید عینک کنند. علاوه بر این ممکن است این افراد مشکلی با فریم‌های نسبتاً سنگین نیز نداشته باشند. برعکس، افرادی که اکثر اوقات عینک به چشم دارند ترجیح می‌دهند پول بیشتری صرف عینک کنند و در عوض عینک راحت‌تر و سبک‌تری داشته باشند.

Cinque Terre

۲- زندگی روزمره‌ی شما اغلب چگونه است؟

برخی از کارهای روزانه‌ی شما ممکن است نیازمند ویژگی‌های پوششی خاصی باشد. با آب سر و کار داشتن، ورزش کردن و کار با ماشین‌آلات سنگین، در خرید فریم عینک طبی شما تأثیر مستقیم خواهند داشت. اگر شما عینک خود را به هنگام کارهای دستی استفاده می‌کنید، به دور و بر خود نگاه کنید. بهترین روش شما در انتخاب عینک مناسب یافتن افرادی است که در شرایط مشابه شما از عینک استفاده میکنند. مشاهده‌ی عینک طبی همکارانتان به شما ایده‌های خوبی برای انتخاب عینک خودتان خواهد داد.
افرادی که در طول روز فعالیت زیادی دارند، می‌بایست دقت کنند که از فریم‌های مقاوم‌تری استفاده کنند. این کار احتمال تعمیر فریم شما را کاهش خواهد داد. از طرفی اگر جزو افرادی هستید که ضمن فعالیت‌هایتان زود به زود عینکتان آسیب می‌بیند، بهتر است که هنگام خرید فریم عینک طبی به فکر گارانتی یا بیمه نیز باشید.

Cinque Terre

۳- چقدر به زیبایی و شیک بودن عینک اهمیت می‌دهید؟

به این فکر کنید که چه میزان زیبایی عینک برای شما مهم است. عینک‌ها ممکن است علاوه بر کاربرد اصلی خود به عنوان بخشی از پوشش شما به حساب بیایند. تولیدی‌ها و برندهای مختلف عینک نیز، امتیاز خاصی برای زیبایی قائل هستند که طبعاً این امتیاز موجب بالا رفتن هزینه‌ی عینک خواهد شد. یک عینک ساده ممکن است برای شما ارزان‌تر تمام شود، اما اگر می‌خواهید پوششی همراه با مد روز داشته باشید و چهره‌ی شما خاص‌تر به نظر برسد، بهتر است که به محصولات جدید برندهای مختلف توجه کنید.

Cinque Terre

۴- چهره‌ی شما به کدام یک از اشکال هندسی نزدیک‌تر است؟

انتخاب ایده‌آل‌هنگام خرید فریم عینک طبی ، تماماً به شما و علایق شما بستگی ندارد. این ویژگی‌های خاص چهره‌ی شما هستند که تعیین می‌کنند چه تیپ عینکی با چهره‌ی شما سازگارتر خواهد بود. از مهم‌ترین ویژگی‌های چهره می‌توان به شکل و فرم صورت اشاره کرد. شما به آسانی می‌توانید این شکل را تشخیص دهید. اگر تشخیص آن با نگاه کردن به آینه برای شما ساده نیست، می‌توانید از خود یک عکس بگیرید و سعی کنید با شکل‌های مختلف چهره‌ی خود را مقایسه کنید. در کل باید در هنگام خرید فریم عینک طبی به این نکته توجه کنید که اگر صورت شما گرد یا بیضی است و یا انحنای بیشتری دارد بهتر است که از عینک‌های زاویه‌دار استفاده کنید تا مکمل چهره‌ی شما باشد، و اگر صورت شما مستطیلی، مربعی و یا زاویه‌دار است، بهتر است که از عینک‌های گرد و منحنی‌دار استفاده کنید.

Cinque Terre

۵- آیا پوستتان به جنس خاصی آلرژی دارد؟

اگر این اولین فریمی نیست که می‌خرید، احتمالاً تا حدودی با حساسیت‌های پوست خود آشنا شده‌اید. اگر برای اولین بار تصمیم به خرید فریم عینک طبی دارید و پوست نسبتاً حساسی دارید بهتر است که با متخصص پوست نیز مشورت کنید. اگر راجع به پوست خود مطمئن نیستید و نمی‌خواهید نزد متخصص بروید، در زیر نمونه‌هایی از جنس فریم‌ها که افراد معمولاً به آن‌ها حساسیت دارند آمده است:
پلاستیک و مواد مصنوعی: امروزه برخی از این مواد با ضدحساسیت‌ها ترکیب می‌شوند که این کار موجب کاهش حساسیت پوستی افراد خواهد شد. این مواد در بازه‌ی گسترده‌ای از هزینه‌ها وجود دارند. نمونه‌ای از آن‌ها شامل سلولز پروپیونات، سلولز استات/زایلونیت و نایلون و … می‌باشند.
فلز: فریم‌های فلزی نیز انواع مختلفی دارند، برخی دارای ترکیبات ضدحساسیت می‌باشند، اما برخی دیگر بسته به پوست شما ممکن است موجب حساسیت شوند. نمونه‌هایی از این جنس شامل تیتانیوم، فولاد ضد زنگ، برلیوم و آلومینیوم می‌باشند.
مواد طبیعی: این مواد همچون چوب، استخوان و شاخ معمولاً ایجاد حساسیت نمی‌کنند.

Cinque Terre

۶- پوستتان چه رنگی دارد؟

هنگام خرید فریم عینک طبی همچون خرید لباس، می‌بایست به رنگ پوست خود نیز توجه کنید. برخی افراد ممکن است در تقسیم رنگی در دو گروه جای گیرند. برای اینکه بفهمید که رنگ پوستتان گرم است یا سرد، یک تکه کاغذ سفید را کنار صورت خود بگیرید. اگر رنگ پوست شما زرد، قهوه‌ای و یا برنزه است، تناژ پوست شما گرم است. اگر رنگ پوستتان به صورتی و یا آبی متمایل است، تناژ پوستتان سرد است.
رنگ پوست گرم: بهتر است بیشتر از رنگ‌های قهوه‌ای، سبز تیره و … استفاده کنید تا رنگ‌هایی مثل سیاه، سفید و یا رنگ‌هایی با تضاد زیاد.
رنگ پوست سرد: رنگ‌های صریح‌تر همچون سیاه‌، سفید و رنگ‌های روشن و رنگی برای این افراد مناسب‌تر هستند. رنگ قهوه‌ای تضاد زیادی با پوستتان ایجاد خواهد کرد.

Cinque Terre

۷- موهای شما چه رنگی دارد؟

رنگ مو نیز همچون رنگ پوست دو نوع دسته بندی گرم و سرد دارد. رنگ‌هایی همچون بلوند مایل به صورتی، سیاه مایل به آبی و سفید، نمونه‌هایی از رنگ موی قهوه‌ای مایل به سیاه، بلوند طلایی و خاکستری، رنگ‌های گرم محسوب می‌شوند. برای انتخاب عینک نسبت به رنگ مو نیز همان قوائد رنگ پوست را در هنگام خرید فریم عینک طبی می‌بایست رعایت کنید.

Cinque Terre

    آخرین خبر ها    

01 دی ماه 1396
افتتاح رسمی و شروع به کار شرکت رادین تخفیف مهر وطن

امروز به عنوان اولین روز شروع به کار شرکت رادین تخفیف مهر وطن می باشد.

20 آذر ماه 1396
تعیین تاریخ افتتاح رسمی و شروع به کار شرکت رادین تخفیف مهر وطن

بالاخره بعد از ماهها تلاش و پیگیر های لازم شرکت رادین تخفیف آماده شروع به کار، بصورت رسمی شد.

17 تیر ماه 1396
افتتاح دفتر مرکزی شرکت رادین تخفیف

دفتر مرکزی شرکت رادین تخفیف مهر وطن در تاریخ 17/04/1396 تکمیل و افتتاح شد.

16 خرداد ماه 1396
تعیین محل شرکت

با پیگیری های تیم پشتیبانی شرکت رادین تخفیف، امروز محل دفتر این شرکت انتخاب شد.