رادین تخفیف ( عینک آفتابی )

Cinque Terre

آنچه در مورد عینک های آفتابی باید بدانیم!عينك آفتابي براي جلوگيري از صدمه ديدن چشم هاست نه براي اينكه روي سر و زير چانه قرار بگيرد. تبليغات متعدد شركت هاي معروف عينك سازي كه از حضور بازيگران و ورزشكاران معروف براي پوسترهاي تبليغاتي خود استفاده مي كنند بي ترديد در گسترش مصرف اين نوع عينك ها نقش عمده اي دارد.
به هر حال اين واقعيت غيرقابل انكار است كه بيش از ۸۰ درصد افرادي كه عينك آفتابي خریداری می کنند، نه به قصد حفاظت چشم از آفتاب كه به قصد پيروي از مد، عينك انتخاب مي كنند و استفاده از عينك هاي نامناسب و غيراستاندارد مي تواند عوارض بسيار بدي براي چشم به همراه داشته باشد.

Cinque Terre

(بر طبق نگرش برخی از افراد: بعد از پایان تابستان و به تدریج کم شدن آفتاب، نور خورشید در فضاهای باز قابل تحمل تر از تابستان می شود. بنابراین استفاده از عینک آفتابی باید کم شود!!!)

اما نکته قابل توجه این است که درواقع، شدت نور مرئی کمتر شده ، اما پرتوهای فرابنفش (Ultra Violet) همچنان پابرجاست و می‌دانید که پرتوهای فرابنفش، عامل اصلی ایجاد آب مروارید (Cataracts) و یکی از عوامل آسیب شبکیه هستند. یک نکته مهم این است که روزهای پاییز و زمستان، به خاطر کمتر شدن شدت نور مرئی، مردمکها قدری بازتر (از ساعات مشابه در فصل تابستان) هستند، بنابراین نور بیشتری وارد چشم می‌شود و بالطبع پرتوهای فرابنفش هم بیشتر داخل چشم می‌شوند و به عدسی چشم (Lens) می‌رسند و حتی تا حدودی از عدسی هم عبور می‌کنند و به شبکیه (Retina) می‌رسند. بنابراین در نور روز، اصلاً به فصل و دمای هوا توجه نکنید و درفضاهای باز، حتی در سایه هم از عینک آفتابی استفاده کنید.

اما چند نکته برای انتخاب عینک آفتابی:

مهمترین نکته این است که عینک آفتابی باید حتماً پرتوهای فرابنفش را بلوک کند. میزان بلوک فرابنفش (UV block rating) معمولاً با درصد یا یک عدد نشان داده می‌شود که در عینک‌هایی که به‌طور معمول در بازار وجود داره، سقف این عدد ۴۰۰ است. در واقع یعنی لنزی که UV400 باشد، می‌تواند بیش از ۹۹% پرتوهای فرابنفش رو بلوک کند.
سازندگان، موظف هستن که این عدد یا درصد را روی عینک بنویسند. اما شما چندان به این نوشته اعتماد نکنید. فروشگاههای معتبر، معمولاً دستگاهی دارند که میزان جذب فرابنفش را با آن تست می‌کنند. از فروشنده بخواهید که عینک را جلوی خودتان با آن دستگاه تست کند، و مطمئن باشید که همه جای شیشه عینک ( مرکز و اطراف شیشه ) به صورت یکنواخت فرابنفش را بلوک می‌کند.

Cinque Terre
عینک آفتابی به این دلیل که نور مرئی رو بلوک می‌کند، باعث می‌شود که مردمک قدری گشادتر شود، و اگر فرابنفش را بلوک نکند، خصوصاً اگر رنگش خیلی تیره باشه، مردمک بیشتر باز می‌شود و آسیب های غیر قابل بازگشتی به عدسی و حتی شبکیه‌ی چشمتان می‌رساند.
دومین نکته درمورد عینک آفتابی خوب، پولاریزه بودن است. جهت صفحات پولاریزه در این عینک ها افقی تنظیم شده، بنابراین فوتون‌هایی رو که مماس بر صفحه‌ی عمودی به سمت چشم می آیند، بلوک می‌کند. بنابراین می‌تواند بازتاب مستقیم نور خورشید از سطوح ( زمین ، سنگ ‌فرش ، آسفالت ، سطح آب ، سقف و بدنه و شیشه‌ی اتومبیل و …) را بلوک کند. این خاصیت باعث جلوگیری از خیرگی(Glare) می‌شود. شعار تبلیغاتی عینک‌های پولاریزه این است !See behind the glare یعنی پشت خیرگی را ببینید!
مزیت پولاریزه بودن عینک را در هنگام رانندگی، پیاده‌روی در جاهایی که سنگ‌فرش براق دارن و همینطور موقع ماهیگیری می‌توانید متوجه بشوید. مثلاً موقع رانندگی، یکی از چیزهای مزاحم در دید سرنشین، بازتاب نور خورشید توسط اشیاء روی داشبورد هست که تصویر آن شیء بر روی سطح داخلی شیشه جلو می افتد و منعکس به چشم فرد می شود. در واقع راننده، تصویر همه‌ی این اشیاء را داخل شیشه‌ی جلو می‌بیند و اگر چیزی مثل کاغذ سفید باشد، ممکن است حتی تصویر این کاغذ، بر دیدن اشیای پشت شیشه قالب گردد. اگر رنگ داشبورد اتوموبیل هم روشن باشد، که دیگر حسابی کلافه کننده می‌شود. یا گاهی درحین رانندگی، بازتاب نور خورشید از روی شیشه‌ی اتومبیل جلویی، ممکن است برای فرد اذیت‌کننده باشد. همه این بازتاب‌ها توسط فوتونهایی به چشم می‌رسد، که مماس بر صفحه‌ی عمودی حرکت می‌کنند. (یک صفحه‌ی عمودی که خورشید، جسم مورد نظر و چشم روی اون صفحه قرار دارند). بنابراین یک صفحه‌ی پولاریزه که جهت پولاریزه‌ش در سطح افق باشد، می‌تواند همه‌ی این فوتون‌ها را بلوک کند و از شر این بازتاب‌های آزار دهنده خلاصتان کند.

Cinque Terre
جالبه بدانید عینک‌های پولاریزه‌ای وجود دارد که شیشه‌های کاملاً بی‌رنگ یا حداکثر کهربایی دارند، و برای مقاصد خاصی مثلاً ماهیگیری ساخته شده اند. فقط برای حذف بازتاب‌های مزاحم!

آنچه در مورد انتخاب یک عینک آفتابی مناسب باید بدانیم!


چگونه فریم مناسب صورت خود را پیدا کنیم؟؟

اگر شما از عینک جهت مد، فشن و یا ضرورت پزشکی استفاده می‌کنید مجبور هستید بهترین انتخاب را داشته باشید. یک عینک خوب می‌تواند با بروز خصوصیات خوب چهره، جذابیت ظاهری شما را افزایش دهد و همچنین عیوب ظاهری را هم به حداقل برساند.
برای انتخاب یک عینک مناسب چندین فاکتور باید در نظر گرفته شود. استایل، شکل، سایز، رنگ و کمی هم جنس عینک از جمله این فاکتورها هستند. راحت‌ترین راه برای کاهش زمان و درنظر گرفتن تمامی این موارد جهت انتخاب عینک، موضوع شکل صورت است.

Cinque Terre

A. خصوصیات چهره‌های بیضی شکل

چهره های بیضی شکل بهترین صورت‌ها هستند زیرا تمامی جزییات چهره متناسب‌اند. افراد با چهره‌های بیضی بابت داشتن این نوع از چهره واقعاً خوش شانس‌اند. تقریباً تمامی مدل های عینک برای این نوع صورت متناسب است.
• کمی کشیده هستند تا اینکه عریض باشند
• گونه‌های استخوانی بزرگ
• چانه کمی باریک‌تر از پیشانی
زمانی که برای اینگونه افراد عینک انتخاب می‌کنید هدفتان باید حفظ تناسب طبیعی این گونه چهره‌ها باشد.
چهره‌های بیضی شکل باید از مدل عینک‌هایی که تناسب طبیعی چهره را برهم می‌زنند دوری کنند.

Cinque Terre

B. خصوصیات چهره‌های دایره‌ای شکل

چهره‌های دایره‌ای شکل دقیقاً شبیه اجسام گرد هستند بدون هیچ خطوط شکسته و نامتناسب.
• تساوی بین طول و عرض صورت
• گونه‌های پر
• بدون خطوط شکسته در صورت
• پیشانی بلند
• چانه گرد
زمانی که برای صورت‌های گرد عینک انتخاب می‌کنید، باید سعی کنید مدل‌هایی را برگزینید که تضادی بین خطوط طبیعی صورت ایجاد کند و از انتخاب عینک‌هایی که صورت را گردتر می‌کند خودداری کنید. با ایجاد تضاد روی چهره می توانید یک صورت گرد را بلندتر و کشیده‌تر جلوه دهید.

Cinque Terre

C. خصوصیات چهره‌های مربعی شکل

صورت‌های مربعی شکل معمولاً دارای چانه‌های بزرگ هستند و خطوط صورت به خوبی در این چهره‌ها نمایان است.
• طول و عرض صورت تقریبا مساوی
• چانه و گونه‌های بزرگ و پهن
• پیشانی بزرگ
• فک پهن و بزرگ
زمانی که برای اینگونه افراد عینک انتخاب می‌کنید، هدفتان باید کشیده‌تر کردن و صاف‌تر جلوه دادن خصوصیات طبیعی صورت باشد و از عینک‌هایی که خطوط صورت را نمایان‌تر می‌کند خودداری کنید. با استفاده کردن از خطوط منحنی و خم می‌توانید این چهره‌ها را صاف‌تر و کشیده‌تر جلوه دهید.

Cinque Terre

D. خصوصیات چهره‌های قلبی شکل

بزرگ و قسمت‌های پایینی کوچک هستند. افرادی با صورت‌های قلبی شکل دارای فک های پهن هستند که به صورت مخروطی تا چانه ادامه دارد.
• پیشانی بلند
• گونه‌های استخوانی و بزرگ
• چانه کوچک
زمانی که برای این افراد عینک انتخاب می‌کنید، هدفتان باید کوچک کردن عرض قسمتهایی بالایی صورت مانند پیشانی و گونه‌ها باشد و همچنین بزرگ‌تر نشان دادن چانه. افراد با داشتن اینگونه صورت‌ها باید از استفاده از عینک‌هایی که باعث بزرگ‌تر نمایش دادن پیشانی و همچنین کوچک‌تر کردن چانه است خودداری کنند

Cinque Terre

    آخرین خبر ها    

01 دی ماه 1396
افتتاح رسمی و شروع به کار شرکت رادین تخفیف مهر وطن

امروز به عنوان اولین روز شروع به کار شرکت رادین تخفیف مهر وطن می باشد.

20 آذر ماه 1396
تعیین تاریخ افتتاح رسمی و شروع به کار شرکت رادین تخفیف مهر وطن

بالاخره بعد از ماهها تلاش و پیگیر های لازم شرکت رادین تخفیف آماده شروع به کار، بصورت رسمی شد.

17 تیر ماه 1396
افتتاح دفتر مرکزی شرکت رادین تخفیف

دفتر مرکزی شرکت رادین تخفیف مهر وطن در تاریخ 17/04/1396 تکمیل و افتتاح شد.

16 خرداد ماه 1396
تعیین محل شرکت

با پیگیری های تیم پشتیبانی شرکت رادین تخفیف، امروز محل دفتر این شرکت انتخاب شد.