سونوگرافی 2 بعدی رادین تخفیف

Cinque Terre

سونوگرافی دو بعدی چیست؟


در سونوگرافی امواج صوتی را از طریق رحم میفرستد. این امواج مانند اکو از جنین انعکاس پیدا میکند و به صورت تصویر روی صفحه نمایش قرار میگیرد. بافتهای سخت از جمله استخوان بیشتر امواج صوتی را ساطع میکنند و اکو بزرگتری ایجاد میکنند. این حالت باعث تصویر سفید میشود. بافتهای نرم هم خاکستری معلوم میشوند. مایعات مانند مایع آمنیوتیک جنین شما را احاطه کرده و به صورت سیاه دیده میشود چون امواج صوتی از آنها بدون صدا رد میشود.

Cinque Terre

اولین اسکن شما میتواند بسیار هیجان انگیز باشد زیرا یک دید کلی از جنین به شما میدهد. مهم‌تر از اینکه شما میتوانید در این اسکن فرزندتان را ببینید معمولاً این اسکن برای اطمینان از سلامت نوزاد و احتمال دوقلو یا چند قلویی انجام میشود. اولین سونوگرافی جنسیت جنین را به شما نمیگوید اما در اسکن اول ضربان قلب جنین و آناتومی کلی او مانند سر و شکم و اندامش بررسی می شود.

Cinque Terre

سونوگرافی دو بعدی خطرناک نیست؟

ده‌ها سال است که اسکن سونوگرافی در دوران بارداری انجام میشود و هیچ کس ضرری برای آن نیافته است. برای ایجاد شرایط ایمن فرد سونوگرافی کننده معمولاً از دستور العمل خاصی پیروی می‌کند. مطالعات هیچ ارتباطی بین انجام این اسکن با وزن هنگام تولد، سرطانهای دوران کودکی و اختلال شنوایی و یادگیری پیدا نکردند. با این حال بیشتر کارشناسان معتقدند این کار باید توسط متخصص انجام شود.

Cinque Terre

کاربرد این سونوگرافی

بسته به مرحله‌ای از بارداری که این نوع سونوگرافی در آن انجام میشود، اسکن میتواند موارد زیر را معلوم کند:
• بررسی ضربان قلب جنین
• مشخص کردن تک قلویی، دوقلویی و بیشتر
• تشخیص بارداری خارج رحمی که در آن جنین خارج از رحم و معمولاً در لوله‌های فالوپ تشکیل میشود
• تشخیص علت خونریزی، در صورتی که وجود داشته باشد
• مشخص کردن زمان دقیق بارداری با توجه به اندازه‌گیری جنین
• ارزیابی وجود سندرم داون با اندازه گیری مایع پشت گردن جنین در هفته 11 تا 14
• بررسی طبیعی بودن همه اندامهای جنین
• ارزیابی میزان مایع آمنیوتیک
• مشخص شدن جنسیت جنین

Cinque Terre

سونوگرافی چطور انجام میشود؟

فردی که سونوگرافی را انجام میدهد ژلی را روی شکم قرار داده و پروب را روی پوست حرکت میدهد تا تصاویری از جنین به دست آورد. اگر اوایل بارداری اقدام به سونوگرافی کردید بهتر است چند لیوان آب بنوشید تا مثانه پر شده و رحم راحت‌تر دیده شود. اگر جنین در عمق لگن باشد یا شما اضافه وزن داشته باشید تصویر واضحی نخواهید داشت. در این صورت ممکن است سونوگرافی واژینال انجام شود. این کار تصویری روشن و واضح از جنین را در مراحل اولیه بارداری نشان خواهد داد. مبدل واژن توسط پوششی شبیه کاندوم و با مقدار زیادی ژل وارد واژن خواهد شد. نیازی به وارد شدن زیاد این مبدل نیست چون ممکن است به جنین آسیب وارد کند.

Cinque Terre

صدمات سونوگرافی

اگر مثانه شما پر باشد اسکن از شکم ناراحتی خاصی جز فشاری مختصر روی شکم ندارد اما اگر درد داشته باشید باید به پزشک اطلاع دهید. او ممکن است از شما بخواهد نیمی از مثانه تان را خالی کنید تا انجام این کار راحت تر باشد. در سه ماهه سوم نیازی به پر بودن مثانه نیست. در این مرحله جنین بزرگ است و مایع آمنیوتیک اطراف آن به ایجاد تصویر روی صفحه نمایش کمک خواهد کرد.

Cinque Terre

لزوم سونوگرافی دو بعدی

بسیاری از زنان دست کم یک اسکن در دوران بارداری انجام میدهند اما بهتر است بدانید که بسیاری از اختلالات با سونوگرافی مشخص نمیشود. اگر پزشک برای شما سونوگرافی تجویز کرد بهتر است دلیل آن را بپرسید اما در نهایت تصمیم نهایی با شماست.

Cinque Terre

    آخرین خبر ها    

01 دی ماه 1396
افتتاح رسمی و شروع به کار شرکت رادین تخفیف مهر وطن

امروز به عنوان اولین روز شروع به کار شرکت رادین تخفیف مهر وطن می باشد.

20 آذر ماه 1396
تعیین تاریخ افتتاح رسمی و شروع به کار شرکت رادین تخفیف مهر وطن

بالاخره بعد از ماهها تلاش و پیگیر های لازم شرکت رادین تخفیف آماده شروع به کار، بصورت رسمی شد.

17 تیر ماه 1396
افتتاح دفتر مرکزی شرکت رادین تخفیف

دفتر مرکزی شرکت رادین تخفیف مهر وطن در تاریخ 17/04/1396 تکمیل و افتتاح شد.

16 خرداد ماه 1396
تعیین محل شرکت

با پیگیری های تیم پشتیبانی شرکت رادین تخفیف، امروز محل دفتر این شرکت انتخاب شد.