دندانپزشکی کودکان - زنگ مسواک

Cinque Terre

سخنی با اولیاء...سلام و عرض ادب و احترام...

مراقبت از دهان و دندان کودکان و نوجوانان بسیار حیاتی است، که متأسفانه بسیاری از خانواده ها بر این باورند که چون دندان های شیری کودک موقتی است پس نیازی به مراقبت و توجه ندارد!! در حالی که این نگرشی اشتباه است.

Cinque Terre

دندان‌های شیری الگویی برای رویش دندان ‌های زیری (اصلی) هستند و مسیر رویش دندان‌های زیری را تعیین می‌كنند و در صورت كشیدن آنها، دندان های اصلی راه خود را برای رویش گم می‌كنند.
كشیدن دندان های شیری علاوه بر موارد ذكر شده، بر جویدن كودك هنگام خوردن و حتی تكلم كودك نیز تأثیر بسیاری می‌گذارد كه این امر بعضاً تا سال ها باعث رنج كودك می‌شود. در صورت كشیدن دندان های شیری كودكان، دندان‌ های اطراف آن، خود را به سمت جای خالی كج می‌كنند كه این امر باعث بر هم خوردن فرم دندان های كودك شده و علاوه بر آن با كشیدن این دندان ها، فرم استخوانی فك كودك نیز ناقص می‌شود.

Cinque Terre

از نظر یک متخصص دندانپزشکی کودک، مشکلات معمول دندان های کودکان: (پوسیدگی و کرم خوردگی دندان، بیماری های لثه و پلاک دندان، از دست دادن زودتر از موعد دندان، مکیدن انگشت و دندان قروچه) می باشد. که می توان از سنین پایین با پیگیری و کمترین هزینه مانع از مشکلات بیشتر با هزینه های هنگفت شد.

Cinque Terre

در حال حاضر سطح درآمد عمومی در کشور پاسخگوی تعرفه های دندانپزشکی نیست و وزارت بهداشت نیز خدمات دندانپزشکی را در ردیف خدمات لوکس و زیبایی قرار داده است. شاید از همین رو است که بیشتر شهروندان رغبتی به مراجعه برای معاینه و جلوگیری از پوسیدگی دندان های خود و کودکان نشان نمی دهند و به دلیل بالا بودن این هزینه ها قید چک کردن و درمانهای به موقع کودکشان را هم می زنند و معمولاً زمانی مراجعه می کنند که پوسیدگی به عصب رسیده و قیمت انجام کار هم چند برابر شده. تازه همان موقع هم از پس هزینه های بالا بر نمی آیند و در نتیجه به جای درمان، دل به دریا می زنند و بعد از چند ثانیه فکر کردن، آه کوتاهی می کشند و می گویند:
بکش دکتر؟؟

Cinque Terre

یک فرهنگ غلط، که باید از بین برود. این در حالی است که در مراکز بهداشتی درمانی دولتی فقط معاینه دندان‌پزشکی و کشیدن دندان تحت پوشش بیمه خدمات درمانی قرار می‌گیرد و بیماران می‌توانند با پرداخت هزینه‌ای کمتر از هزار تومان، دندانشان را بکشند.

Cinque Terre

طرح زنگ مسواک

برای اولین بار توسط شرکت رادین تخفیف در استان یزد به اجرا درآمده و در این طرح با حضور تیمی از پزشکان مجرب در حیطه دندانپزشکی کودکان، با ایجاد بستری مناسب چه از نظر مالی و چه تخصصی، و همچنین فرهنگ سازی در زمینه بهداشت دهان و دندان با شعار ( هر کودک یک مسواک و یک دندانپزشک ) کودکان و نوجوانان این استان را تا سن 12 سالگی تحت پوشش خود قرار میدهد.
در این طرح کودکان و نوجوانان با پرداخت حق شارژ سالیانه به مبلغ (650/000 ریال) از امکانات زیر بهره مند می شوند:
1) عضویت در طرح زنگ مسواک رادین تخفیف و شرکت در قرعه کشی ماهانه اعضای این طرح.
2) اخذ کارت تخفیف با اعتبار سالانه 25/000/000 ریال تا پایان 12 سالگی.
3) ایجاد پروفایل شخصی در سایت رسمی شرکت رادین تخفیف به آدرسwww.radintakhfif.com جهت نگهداری و بایگانی اطلاعات پزشکی مشترک.
4) ایجاد نام کاربری و رمز عبور که منحصراً از طریق سامانه 30005006002780 مربوط به شرکت رادین تخفیف برای مشترک ارسال تا در تمام ساعات شبانه روز حتی از منزل به وسیله کامپیوتر شخصی و یا تلفن همراه به پرونده پزشکی خود دسترسی داشته باشد.
5) حق انتخاب داشتن یک پزشک مختص کودکان که تا سن 12 سالگی پا به پا همراه شما می باشد.


رادین تخفیف همیشه و همه جا با شما

Cinque Terre

    آخرین خبر ها    

01 دی ماه 1396
افتتاح رسمی و شروع به کار شرکت رادین تخفیف مهر وطن

امروز به عنوان اولین روز شروع به کار شرکت رادین تخفیف مهر وطن می باشد.

20 آذر ماه 1396
تعیین تاریخ افتتاح رسمی و شروع به کار شرکت رادین تخفیف مهر وطن

بالاخره بعد از ماهها تلاش و پیگیر های لازم شرکت رادین تخفیف آماده شروع به کار، بصورت رسمی شد.

17 تیر ماه 1396
افتتاح دفتر مرکزی شرکت رادین تخفیف

دفتر مرکزی شرکت رادین تخفیف مهر وطن در تاریخ 17/04/1396 تکمیل و افتتاح شد.

16 خرداد ماه 1396
تعیین محل شرکت

با پیگیری های تیم پشتیبانی شرکت رادین تخفیف، امروز محل دفتر این شرکت انتخاب شد.