شرکت رادین تخفیف

درباره ما


Cinque Terre

بهداشت، دانش حفظ تندرستی است و پزشکی، علم درمان بیماری ها است. بدیهی است که بیمار نشدن بر بیمار شدن و معالجه نمودن، مزیت فراوان دارد. چون وقتی بیماری مزمنی پیش آمد، بهبودی آن را نمی توان پیش بینی نمود، اگر هم بیمار بهبود یافت اغلب آثار و عوارضی از بیماری بجای می ماند، که گاهی مرئی و گاهی مخفی می باشد که با پیدایش زمینه مساعد مجدداً ظهور می نماید. چنان که بیشتر بیماری های مزمن مخصوصاً نزد اشخاص مسن نتیجه عفونت ها و مسمومیت های دوران جوانی است.
با اندک توجهی می توان فهمید که بهداشت فقط با پیشگیری از بیماری ها سر و کار دارد و از درمان که از عوامل مختلف و پیچیده ای بحث می کند، به مراتب آسان تر و ساده تر است. بدیهی است که زیانهای ابتلا به امراض از نقطه نظر مادی و معنوی به اندازه ای است که زیانهای ناشی از آن در خانواده ها حتی در صورت بهبودی جبران ناپذیر است. به علاوه بهداشت مقرون به صرفه تر از درمان می باشد. بطور مثال: هزینه درمان گلودرد استرپتوکوکی بتاهمولتیک که می تواند باعث تب های روماتیسمی و روماتیسم قلبی شود را با هزینه درمان قلب مقایسه کنید. هزینه ای که جهت تهیه پنی سیلین صرف می شود به هیچ وجه با هزینه جراحی و درمان قلب قابل مقایسه نیست. مقایسه هزینه های گزافی که صرف معالجه بیماری های ناشی از آلودگی آب می شود با هزینه لوله کشی در یک روستا، و یا مقایسه بین هزینه مصرفی جهت مسواک و خمیر دندان و هزینه ای که جهت اعمال جراحی و ترمیمی دندان مصرف می شود مثال های دیگری است که نشان دهنده مزیت بهداشت بر درمان می باشد.
تأمین سلامت و برخورداری از زندگی سالم، از حقوق مسلم شهروندی است و از شاخصه‌های اصلی جامعه ایده‌آل، داشتن وضعیت سلامت مطلوب است. اگر چه تأمین این حق شهروندی از وظایف غیر قابل تردید دولت است.
همچنین بهره‌مندی و برخورداری از سلا‌مت، مصون ماندن از بیماری‌ها و دستیابی به مراقبت‌های بهداشتی، یکی از حقوق انسانی به شمار می‌آید که در بسیاری از قطعنامه‌های سازمان ملل متحد و کنوانسیون‌های بین‌المللی بر آن تاکید شده است.
کنفرانس آگماتا در سال ۱۹۷۸ به عنوان یکی از نقاط عطف در ارائه خدمات سلامت در دنیا محسوب می‌شود. در این کنفرانس که بیشتر کشورهای دنیا در آن حضور داشتند، تأکید بر انجام اقدامات پیشگیری بر درمان به عنوان یکی از مهم‌ترین راه‌های تأمین سلامت تعیین شد.
بر همین اساس، نظام مراقبت‌های اولیه بر اساس ۴ رکن اساسی عدالت، همکاری بین بخشی، مشارکت مردمی و استفاده از تکنولوژی مناسب شکل گرفت. در چند سال گذشته سیر تحولات سلامت در دنیا و در ایران باعث توجه هر چه بیشتر به مقوله‌های اجتماعی شده است.
مشکلاتی نظیر بیکاری، فقر، اعتیاد و رفتارهای پرخطر اینقدر برای همه ما ملموس و مشکل‌ساز هستند که گاهی از مؤثر بودن مداخله‌ها در مقابل آنها مآیوس می‌شویم؛ بعلاوه به صورت روزمره با مباحث جدیدی روبه‌رو می‌شویم که در حیطه قبلی دانش قبلی ما قرار ندارند، ولی اگر می‌خواهیم برای سلامت جامعه اقدام مؤثری انجام دهیم بدون توجه به ریشه‌های اصلی آن، اقداماتمان گذرا و علامتی خواهند بود.
عوامل اجتماعی موثر بر سلامت سال‌هاست مورد توجه سازمان بهداشت جهانی بود و حتی در اهداف توسعه هزاره سوم که ایران نیز آن را امضا کرده است به این مساله اشاره شده، ولی در کشور ما هنوز این مساله مورد توجه کافی قرار نگرفته است.
در حقیقت مهم‌ترین عامل مؤثر بر سلامت در جوامع، عوامل اجتماعی است. ۵۰‌ درصد عوامل مؤثر بر سلامت، عوامل اجتماعی است. ژن و عوامل بیولوژیک ۱۵ درصد، عوامل پزشکی ۲۵ درصد، عوامل رفتار فردی و اجتماعی ۱۰ درصد در این خصوص نقش دارند.
به بیان دیگر حدود ۲۵ درصد شامل مواردی است که ارتباط مستقیم با بهداشت و درمان دارد.
درآمد، دسترسی به خدمات پزشکی، مهارت‌های پزشکی، روند رشد کودکان، امنیت غذایی، مسکن، سواد، اشتغال از جمله عوامل اجتماعی به شمار می‌روند که به علت گستردگی این عوامل، باید قبل از اجرا و نهایی شدن، تأثیر آنها بر سلامت ارزیابی شود تا چنانچه هر عامل نقش مخربی دارد، کنار گذاشته شود. بسیاری از فاکتورهای رفتاری نیز بر سلامت تأثیرگذارند که عمدتاً مربوط به عوامل فرهنگی و آداب و رسوم بومی، میزان مشارکت پذیری عموم مردم و سطح دانش و آگاهی آنهاست.
به عبارت دیگر حداقل ۵۰ درصد سطح سلامت جامعه مستقیم به رفتار و باور و نوع نگاه مردم به مقوله بهداشت و سلامت وابسته است. یک رفتار پرخطر و غیربهداشتی، یک باور اشتباه و ناصواب یا تلقی ناصحیح از مسائل بهداشتی می‌تواند سلامت و بهداشت جامعه را بشدت به مخاطره انداخته یا اقدامات ارزشمند و مؤثر مدیریت بهداشتی جامعه را بی‌نتیجه و عقیم کند.
مصرف دخانیات، رفتارهای پرخطر، بی‌توجهی به بهداشت فردی، اعتیاد، بی‌توجهی به ایمنی در محیط زندگی و کار، حوادث مرگبار جاده‌ای، مصرف غذاهای آماده، عدم مراجعه بموقع بیماران برای درمان، مصرف خودسرانه دارو، بی اعتنایی به توصیه‌های پزشکی، عدم ارائه اطلاعات صحیح و حتی گاهی ارائه اطلاعات ناصحیح به مراکز ذی ربط و... برخی مصادیق رفتاری و اعتقادی افرادند که نه تنها باعث افت سطح سلامت جامعه می‌شود بلکه باعث می‌شوند بخش قابل توجهی از بودجه بهداشتی جامعه و نیز توانمندی‌ها و پتانسیل‌های مراکز بهداشتی و درمانی را به خود اختصاص می‌دهند و رسیدن به اهداف بلند بهداشتی را به تأخیر می‌اندازند.
واقعیت این است که بر اساس رویکردی منطقی و قضاوتی علمی، اگر چه دستیابی به آخرین فناوری و امکانات تشخیصی و درمانی، گسترش فضاهای درمانی، تجهیز مراکز موجود و... در ارتقای سطح سلامت جامعه بطور جدی مؤثرند، ولی باید در کنار اقدامات ضروری فوق، نظام راهبری و مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی دولت با جلب مشارکت مردم و بسیج عمومی به سمتی معطوف شود که علاوه بر کاهش بیماری‌های ارثی و ژنتیکی و حذف عوامل محیطی مخرب، عوامل اجتماعی مؤثر بر وضعیت بهداشت و سلامت جامعه، شناسایی و با تغییر الگوی رفتاری جامعه و بهبود فرهنگ بهداشت مردم و فرهنگ سازی و نیز ارتقای دانش و آگاهی‌های عمومی، در راه نیل به جامعه‌ای سالم قدم برداشته شود.
به عبارت دیگر و خلاصه آن‌که داشتن جامعه‌ای سالم و بهداشتی نه تنها باید به یک خواست و مطالبه عمومی تبدیل شود، بلکه باید به یک اراده و همت ملی منتهی شده و مردم بیش و پیش از آنکه دیگران را مسئول سلامت جامعه بدانند، خود را مکلف به حفظ و ارتقای سلامت جامعه ببینند.
از بعد دیگر پزشکان نیز در برخورد با بیمار باید به بعد اجتماعی مؤثر بر سلامت واقف باشد. چنانچه پزشکان با تأثیرگذاری عوامل اجتماعی بر سلامت آشنا نباشند، در شناخت بیماری ناتوان بوده و به دنبال آن درمان‌ها نیز ناقص خواهند بود.
متأسفانه تاکنون برنامه‌ریزی‌های در وزارت بهداشت بیشتر معطوف به مسائل حوزه سلامت و خدمات بهداشتی ‌ درمانی بوده، در حالی این عوامل در بهترین شرایط حداکثر ۲۵ درصد در تأمین سلامت هر فرد نقش دارد.
با توجه به موارد ی که برشمردیم؛ و پیچیدگی حوزۀ بهداشت و درمان در بخش سلامت بیماری ها، برای بهبود وضعیت در این حوزه باید دو وظیفه را در کنار و به موازات هم، در نظر گرفت.
• یکی کار و تلاش جدی برای ارتقاء آموزش بهداشت و نیز رعایت اصول پیشگیرانه، بصورت پایه ایی و اصولی در پروسه سلامت
• دوم ایجاد تمهیداتی برای پوشش بهتر خدمات دندانپزشکی جهت کم کردن بار هزینه‌های درمان جامعه
در راستای کمک مطلوب به مباحث مذکور شرکت رادین تخفیف مهر وطن به صورت رسمی به شماره ثبت 16844 و شناسه ملی 14006721716 و با شیوه ای نوین در استان یزد شروع به فعالیت نمود و با استفاده از نرم افزارها و سخت افزار های لازم و همچنین استفاده از نیروهای متخصص و مجرب اعم از کارشناس بیمه، کارشناس تبلیغات و بازار یابی، کارشناسIT ، متخصص روانشناسی و مشاوره و با همکاری جمعی از پزشکان متخصص و ماهر استان یزد با هدف کاهش هزینه های درمانی همشهریان عزیز، با استناد به تعرفه های استان یزد نه تعرفه های آزاد کشوری اقدام به ارائه کارتهای هوشمند با عنوان رادین کارت نموده و افتخار دارد به عنوان اولین و تنها شرکت تخصصی در ارائه تخفیف در خدمات خاص پزشکی در استان یزد شروع به فعالیت نموده است.
در این راستا امیدواریم بتوانیم با توکل به الطاف خداوندی و تلاش و پشتکار مجدانه تیم دلسوز شرکت و همکاری جامعه شریف پزشکی استان و حمایت بی دریغ شما عزیزان هم استانی خدماتی در خور شأن و منزلت شما سروران گرامی ارائه نماییم.

" هدف ما رضایتمندی شماست "


رادین تخفیف

Cinque Terre

    آخرین خبر ها    

01 دی ماه 1396
افتتاح رسمی و شروع به کار شرکت رادین تخفیف مهر وطن

امروز به عنوان اولین روز شروع به کار شرکت رادین تخفیف مهر وطن می باشد.

20 آذر ماه 1396
تعیین تاریخ افتتاح رسمی و شروع به کار شرکت رادین تخفیف مهر وطن

بالاخره بعد از ماهها تلاش و پیگیر های لازم شرکت رادین تخفیف آماده شروع به کار، بصورت رسمی شد.

17 تیر ماه 1396
افتتاح دفتر مرکزی شرکت رادین تخفیف

دفتر مرکزی شرکت رادین تخفیف مهر وطن در تاریخ 17/04/1396 تکمیل و افتتاح شد.

16 خرداد ماه 1396
تعیین محل شرکت

با پیگیری های تیم پشتیبانی شرکت رادین تخفیف، امروز محل دفتر این شرکت انتخاب شد.