خدمات آزمایشگاهی رادین تخفیف

چه آزمایشهایی باید در سال انجام بدهیم (چکاپ عمومی)


Cinque Terre

معمولاً افرادی که کار و مشغله زیادی دارند و وقت شان کم است کمتر به سلامت شان توجه میکنند و این امر در آقایان بسیار شدیدتر است.
چکاپ کردن یکی از کارهایی است که هر فرد دیگر بعد از سن حداقل 15 سالگی باید آن را انجام دهد و هر چند وقت یک بار آن را به انجام برساند.
هنگامی که انسان خود را چکاپ میکند متوجه مشکلات در بدنش میشود و میتواند برای درمان آن ها اقدام کند.

توصیه می شود که افراد تا سن ۴۰ سالگی هر پنج سال و بعد از آن هر یک تا سه سال یک بار چکاپ انجام دهند.


این چکاپ ها برای خانم ها و آقایان متفاوت است؛ هر چند که آزمون های مشترکی هم وجود دارد.
اين مسئله در مورد بسياري از بيماري‌هاي ديگر هم صادق است.
(محققان مي‌گويند: اگر مردم آزمايش‌هاي غربالگري سرطان را انجام دهند، مي‌توان از نيمي از مرگ‌هاي ناشي از سرطان جلوگيري كرد)
مطلب زير به شما و خانواده‌تان كمك مي‌كند، آزمايش پزشكي را براي گروه‌هاي مختلف سني بشناسيد. اين آزمايش‌ها به شما كمك مي‌كنند بيماري‌هاي خاموشتان را زودتر بشناسيد تا زودتر به دنبال درمان آنها باشيد. البته فراموش نكنيد كه آزمايش‌ها به تنهايي معمولاً‌ كارايي ندارند و اين پزشك است كه بايد تشخيص دهد، انجام كدام آزمايش‌ها براي شما مفيد است.

اندازه‌گيري فشارخون و ميزان چربي و كلسترول

چك كردن مرتب كلسترول خون مي‌تواند در پيشگيري از بيماري قلبي، انواع سكته و مشكلات قلبي عروقي ديگر، به شما كمك كند. علاوه بر اين، داشتن فشارخون مناسب خطر ابتلا به بيماري كليوي را كم مي‌كند.
انجمن قلب آمريكا پيشنهاد مي‌كند در سنين تقریباً 20 سالگي چك فشارخون و سطح كلسترول بد و خوب خون و تري‌گليسيريد را آغاز كنيد و اگر ميزان اين موارد طبيعي بود، هر دو سال يك بار آزمايش‌ها را تكرار كنيد.
هر چند اگر در خانواده‌اي سابقه بيماري قلبي عروقي (مثل سكته قلبي)، چاقي بيش از حد يا ديابت و عوامل خطرساز ديگر وجود داشته باشد، بد نيست كه اين چك كردن را از سنين 14 يا 15 سالگي شروع كنيم.
چيزهايي كه بايد درباره اين آزمايش‌ها بدانيد: اندازه‌گيري فشارخون با يك كار سريع و بدون درد و با يك وسيله به نام فشارسنج انجام مي‌شود. اين وسيله يك بازوبند پلاستيكي دارد كه دور بازوي شما بسته مي‌شود و سپس پزشك آن را باد مي‌كند. با خالي كردن آرام‌آرام بازوبند، دو عدد از روي عقربه دستگاه خوانده مي‌شود كه نشان‌دهنده فشارخون شماست.
فشارخون 12 روي 8 يا كمي پايين‌تر از اين دو عدد، طبيعي است.
بهتر است نيم ساعت قبل از اندازه‌گيري فشارخون، غذا نخورده و دارويي كه فشارخون را بالا مي‌برد (مثل بعضي از انواع آنتي‌هيستامين‌ها) مصرف نكرده باشيد و ورزش يا فعاليت بيش از حد هم نداشته باشيد.
اندازه‌گيري چربي و كلسترول خون هم با يك آزمايش خون ساده انجام مي‌شود. قبل از انجام اين آزمايش بايد 12 ساعت ناشتا بوده باشيد.
انجمن قلب آمريكا پيشنهاد مي‌كند كه براي كاهش خطر حمله قلبي بهتر است ميزان كلسترول بد خون يا ال.دي.ال برابر 100 يا كمتر و ميزان كلسترول خوب خون يا اچ.دي.ال برابر40 يا بيشتر باشد.

" هدف ما رضایتمندی شماست "


رادین تخفیف

Cinque Terre

    آخرین خبر ها    

01 دی ماه 1396
افتتاح رسمی و شروع به کار شرکت رادین تخفیف مهر وطن

امروز به عنوان اولین روز شروع به کار شرکت رادین تخفیف مهر وطن می باشد.

20 آذر ماه 1396
تعیین تاریخ افتتاح رسمی و شروع به کار شرکت رادین تخفیف مهر وطن

بالاخره بعد از ماهها تلاش و پیگیر های لازم شرکت رادین تخفیف آماده شروع به کار، بصورت رسمی شد.

17 تیر ماه 1396
افتتاح دفتر مرکزی شرکت رادین تخفیف

دفتر مرکزی شرکت رادین تخفیف مهر وطن در تاریخ 17/04/1396 تکمیل و افتتاح شد.

16 خرداد ماه 1396
تعیین محل شرکت

با پیگیری های تیم پشتیبانی شرکت رادین تخفیف، امروز محل دفتر این شرکت انتخاب شد.