چشم پزشکی رادین تخفیف ( بزرگسالان )

Cinque Terre

انواع مشکلات چشم! (علائم، تشخیص و درمان آنها)


شاید شما هم از جمله کسانی باشید که از تاری دید، حساس شدن چشم به نور، خشکی چشم، تورم، قرمزی، درد و دیگر مشکلات چشم رنج می برید و دلیل آن را نمی دانید.
این مقاله ضمن بالا بردن آگاهی شما درباره انواع مشکلات چشم، از شما خواهشمند است در اسرع وقت برای درمان مشکل خود به چشم پزشک مراجعه فرمایید.

Cinque Terre

• علائم هشدار دهنده مشکلات چشم

تاری دید، لکه دیدن، حساسیت به نور در شب، این ها مشکلات معمول چشم هستند که می توانند نارضایتی بی ضرر و یا نشانه های اولیه بیماری باشند. بیان تفاوت بین آنها همیشه آسان نیست. بنابراین برای اطمینان در مورد هر گونه تغییر و یا نگرانی در مورد بینایی خود فوراً به پزشک مراجعه کنید.

Cinque Terre

• نزدیک بینی (میوپی)

یکی از مشکلات چشم نزدیک بینی می باشد. هنگامی که شما نزدیک بین هستید، همه چیز را در فاصله دور، تار می بینید. پزشکان این مشکل را میوپی می نامند. در صورتی که موارد زیر را دارید به احتمال زیاد دچار نزدیک بینی هستید:
• پدر یا مادر یا هر دوی آنها دچار این مشکل باشند.
• مطالعه فروان از فاصله نزدیک داشته باشید.
نزدیک بینی می تواند رانندگی، بازی های ورزشی، و یا دیدن تخته سیاه و یا تلویزیون را دشوار کند.
علائم این بیماری شامل تاری دید، دوبینی و خستگی هستند. برای اصلاح این علائم، می توانید عینک بزنید، لنز بگذارید، و یا در برخی موارد عمل جراحی انجام دهید.

Cinque Terre

• دوربینی (هایپروپی)

اکثر مردم با دوربینی خفیفی به دنیا می آیند و در دوران کودکی آن را پشت سر می گذارند. هنگامی که دوربینی همچنان ادامه یابد، ممکن است اشیاء دور را به خوبی ببینید، اما کتاب، بافندگی، و دیگر اشیاء نزدیک را تار ببینید. این مشکل در خانواده انتقال می یابد. علائم این بیماری شامل مشکل در مطالعه، تاری دید در شب، خستگی چشم و سردرد هستند. برای درمان آن، می توانید از عینک یا لنز استفاده کنید. برخی از افراد برای درمان آن به عمل جراحی نیاز دارند.

Cinque Terre

• مشکل پیر چشمی

دشواری در خواندن نوشته هایی با چاپ ریز نشانه ای از پیر چشمی است. این مشکل (پرسبیوپی) نامیده می شود، که به یونانی به معنی “چشم های پیر” است. برای اکثر افراد، این مشکل در ۴۰ سالگی آنها آغاز می شود. لنزهای چشم کمتر انعطاف پذیر هستند و نمی توانند برای تمرکز بر روی نوشته هایی در فاصله دور تغییر شکل دهند.
راه حل: استفاده از عینک مطالعه یا عینک دو کانونی، که هم دید نزدیک و هم دور را اصلاح کند. اگر از لنز استفاده می کنید در مورد لنزها برای افراد مبتلا به پیر چشمی با چشم پزشک خود مشورت کنید.

Cinque Terre

• آستیگماتیسم

اگر در یک یا هر دو چشم خود دچار آستیگمات هستید، دید شما ممکن است در هر فاصله ای خارج از کانون باشد. این اتفاق زمانی رخ می دهد که قرنیه، یعنی روزنه روشنی که جلوی چشم را پوشش می دهد، بدشکل باشد. اشعه های نور می توانند به نقاط مختلف بر روی شبکیه، به جای تمرکز بر روی یک نقطه تنها، پراکنده شوند. عینک و یا لنزهای عدسی این مشکل را بر طرف می کنند. جراحی ممکن است گزینه دیگری برای رفع مشکل باشد. همراه با تاری دید، علائم ممکن است شامل سردرد، خستگی و فشار چشم باشند.

Cinque Terre

• آب سیاه دید

شما نمی توانید آب سیاه را احساس کنید، اما این مشکل می تواند با آسیب رساندن به عصب بینایی، دید شما را بگیرد. ممکن است تا زمانی که پس از، از دست رفتن بینایی محیطی، بینایی مرکزی را از دست ندهید، نشانه ای نداشته باشید. به منظور تشخیص به موقع این مشکل، باید به طور منظم هر ۱-۲ سال، به خصوص بعد از سن ۴۰ سالگی، معاینه چشم انجام دهید. پزشکان می توانند آب سیاه را با دارو یا جراحی درمان کنند.

Cinque Terre

• آب مروارید دید

در سن ۸۰ سالگی بیش از نیمی از ما دچار آب مروارید، یا کدر شدن عدسی خواهیم شد. بینایی به تدریج تار می شود و موجب می شود مطالعه، رانندگی، و دید در شب دشوار شوند. دیابت، سیگار کشیدن، و یا قرار گرفتن بیش از حد در آفتاب این خطر را افزایش می دهد.
نوعی جراحی که عدسی های تیره را با عدسی های مصنوعی جایگزین می کنند، بسیار موثر است.

Cinque Terre

    آخرین خبر ها    

01 دی ماه 1396
افتتاح رسمی و شروع به کار شرکت رادین تخفیف مهر وطن

امروز به عنوان اولین روز شروع به کار شرکت رادین تخفیف مهر وطن می باشد.

20 آذر ماه 1396
تعیین تاریخ افتتاح رسمی و شروع به کار شرکت رادین تخفیف مهر وطن

بالاخره بعد از ماهها تلاش و پیگیر های لازم شرکت رادین تخفیف آماده شروع به کار، بصورت رسمی شد.

17 تیر ماه 1396
افتتاح دفتر مرکزی شرکت رادین تخفیف

دفتر مرکزی شرکت رادین تخفیف مهر وطن در تاریخ 17/04/1396 تکمیل و افتتاح شد.

16 خرداد ماه 1396
تعیین محل شرکت

با پیگیری های تیم پشتیبانی شرکت رادین تخفیف، امروز محل دفتر این شرکت انتخاب شد.