اصلاح شکستگی ها و ناهنجاری های فک رادین تخفیف

Cinque Terre

آشنایی با ناهنجاری های فک و راه درمان آن


فک ممکن است دچار ناهنجاری‌های گوناگونی باشد که‌ به روی هم قرار نگرفتن دندان‌ها روی هم و جابه‌جایی فک مربوط می‌شود. تقریباً بیشتر افراد با مشکلاتی از قبیل کجی دندان‌ها، جابه‌جایی، انحراف و جلو و عقب بودن فک خود مواجه هستند، ولی زمانی این مشکلات به پیگیری و درمان جدی نیاز دارند که در شیوه گفتار و نحوه غذا خوردن فرد اختلال به وجود آورند که تبعات آن پوسیدگی دندان و مینا خواهد بود. یکی از مشکلات افرادی که این نوع ناهنجاری‌ها را دارند این است که در جذابیت چهره و صورت آنها تأثیرگذار خواهد بود.

Cinque Terre

برخی مشکلات فک مادرزادی و ارثی هستند و برخی نیز منشأ دیگری دارند؛ به عنوان مثال عادت‌های نادرست دوران کودکی مانند مکیدن انگشت، زبان زدن به دندان‌ها، استفاده از پستانک بالای 3 سالگی و همچنین استفاده از شیشه شیر در طولانی مدت. درآوردن دندان اضافی، افتادن دندان‌ها و داشتن دندان نهفته از دیگر علل ایجاد ناهنجاری‌های فک هستند. پر کردن به شیوه نامناسب، شکستن فک در اثر سوانح و ایجاد تومورهای دهان و فک از علل مهم دیگر ایجاد این اختلالات هستند.

Cinque Terre

فک مجموعه‌ای از استخوان‌ها هستند که دندان‌ها روی آنها سوارند و دارای دو بخش فک بالا و فک پایین هستند. فک بالا ثابت و بی‌حرکت و فک پایین متحرک است و در زمان خوردن غذا و صحبت کردن حرکت دارد. مفصل فک پایین با مفصل فکی گیجگاهی به استخوان جمجمه وصل می‌شود، وقتی این مفصل مشکل داشته باشد فرد دچار ناهنجاری‌های فک خواهد شد.

Cinque Terre

متداول‌ترین ناهنجاری‌های فک

• جلو بودن فک بالا یا پایین
• به‌ هم فشرده یا فاصله‌دار بودن دندان‌ها از هم
• انحراف فک بالا یا پایین
• هم‌پوشانی نداشتن دندان‌های پیشین
• اور بایت، آندربایت و کراس بایت
• چرخش دندان‌ها
• جابه‌جایی فک بالا یا پایین

Cinque Terre

علائم ناهنجاری‌های فک

• نامنظم بودن دندان‌ها مانند به‌هم فشردگی یا داشتن فاصله
• ایجاد تغییرات بد در چهره
• ایجاد درد در زمان جویدن و گاز زدن
• ایجاد مشکلات گفتاری
• تنفس دهانی

درمان ناهنجاری‌های فک

بهترین زمان درمان در اختلالات مادرزادی و ارثی 7 تا 12 سالگی است. بیماران با مراجعه به کلینیک ارتودنسی ردیف کردن دندان‌ها را شروع می‌کنند و درمان را در ناحیه فک ادامه می‌دهند و این زمانی است که می‌شود این درمان را انجام داد، زیرا در دهان کودک دندان شیری و دائمی با هم وجود دارند.
وقتی درمان در زمان و سن مناسب انجام نشود و بیمار به سن بلوغ برسد، ادامه درمان این ناهنجاری‌ها سخت‌تر خواهد بود. فرد باید با مراجعه به متخصصان ارتودنسی و جراحان فک مشکل خود را برطرف کند.
با ارتودنسی برخی مشکلات مانند شلوغی و نامرتب بودن دندان‌ها را می‌توان آسان‌تر درمان کرد. در درمان ارتودنسی به ساختار فک‌ بالا و پایین و همچنین دندان‌ها توجه می‌شود. اگر ساختار فک‌ها مشکلی داشته باشد، جفت شدن دندان‌ها به طور ایده‌آل صورت نمی‌گیرد و زیبایی که بیمار به دنبال آن است ایجاد نخواهد شد. در افراد بالغ که تکامل استخوان‌ها کامل شده است، جراحی فک همراه با درمان ارتودنسی لازم است. در هر سنی این امکان وجود دارد که دندان‌ها حرکت کنند، اگر بیمار از نظر ظاهری مشکلی نداشته باشد، می‌توان به درمان ارتودنسی اکتفا کرد.

Cinque Terre

مواقعی که مشکل شدید فکی وجود داشته باشد، باید جراحی فک توسط جراح فک و صورت انجام شود. روند درمان در این افراد به این شکل است که ابتدا با ارتودنسی دندان‌ها مرتب می‌شوند و دندان‌های بالا و پایین روی هم قرار می‌گیرند تا در زمان جراحی با توجه به شکل دندا‌ن‌ها فک‌ها جابه‌جا شوند.
درمان ارتودنسی بیماران معمولاً دو مرحله دارد. مرحله نخست پیش از جراحی است که به 6 تا 12 ماه زمان نیاز دارد و مرحله دوم که جراحی است 6 تا 9 ماه طول می‌کشد.

Cinque Terre

    آخرین خبر ها    

01 دی ماه 1396
افتتاح رسمی و شروع به کار شرکت رادین تخفیف مهر وطن

امروز به عنوان اولین روز شروع به کار شرکت رادین تخفیف مهر وطن می باشد.

20 آذر ماه 1396
تعیین تاریخ افتتاح رسمی و شروع به کار شرکت رادین تخفیف مهر وطن

بالاخره بعد از ماهها تلاش و پیگیر های لازم شرکت رادین تخفیف آماده شروع به کار، بصورت رسمی شد.

17 تیر ماه 1396
افتتاح دفتر مرکزی شرکت رادین تخفیف

دفتر مرکزی شرکت رادین تخفیف مهر وطن در تاریخ 17/04/1396 تکمیل و افتتاح شد.

16 خرداد ماه 1396
تعیین محل شرکت

با پیگیری های تیم پشتیبانی شرکت رادین تخفیف، امروز محل دفتر این شرکت انتخاب شد.